Më mbaj mend (për 1 muaj)


Presioni - Perballimi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballimi".
3. Video është e këngës "Perballimi", por nuk këndohet nga Presioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Presioni - Perballimi  (Feat. B52, Cyanide & Unikkatil)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Këngë e albumit:

"E Premte"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Cyanide

Featuring

B52

Featuring

Unikkatil

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00Pre$ioni
........................................................
na hupen shum tri ni hije ju ka pri
nanat majn zi kur mesin pa fmi
edhe shqipja vajton me zonin qe e lshon
qdo i ri qe shkon kraht ja plagon
a thu a pan ata masi qi ran
Çfar gabimi banë nga jeta kur u ndanë
zoti na ka thanë vujtjet na mi lanë
ket jet qe e bamë perkohsisht na ka dhanë
mos u nis me pri n'probleme me hi
e kam pa e di ashtu ma leht e ki
edhe un kam kalu at faz e kom jetu
munohu me kuptu hapi vesht n'gom mu
nese t'prek n'familje me t'drejt e kie
trut mia nxie me barut alltie
pra bonu i sinqert kurrgjo mos ki dert
dita e mir dot pret ti ta gzojsh si mbret
........................................................

Ref:2x UniKKaTiL
........................................................
do t'vjen dhe koha me e bardh
pe shoh shum qart kjo osht tu ardh
a veq ta dia kur do vjen
do t'perballoja dhe qdo sen
........................................................

background sound :
........................................................
"i pandehur a ki diqka me than para se te gjykohesh"
........................................................

B52
........................................................
jeta osht e shkurt deshmoj n'ket gjykat
pse mos me sill kompasin e mu knaq ne ket nat
pse me nejt rat pse n'kom mos mu qu
pse mos me bo dallavere e buk n'sofer me pru
pse me lakmu pse mos mu kon i knaqun
pse un gjepat that e ky tipi i pasun
pse prangat ne duar pse un fajtor
jeta osht e till a zoti prokuror
........................................................

Cyanide
........................................................
siq e pat n'ket gjykat fjalt duhet mi mat,
nese s'don mu nda me shok mi lshu ndjenjat e mu qart
zemren enden t'art po i hupe krejt qa pate
vet e pa de se ni dit i pagun ato mekate
nuk shes men, n'ven m'bjen n'men ni ide qe t'jetoj
nese krejt dyrt me mbyllen ni dritare e krijoj
fluturoj i ndjeki endrrat e kur nuk preki n'tok
ballafaqohem me jet edhe nese eshte e kot
........................................................

Ref:3x UniKKaTiL
........................................................
do t'vjen dhe koha me e bardh
pe shoh shum qart kjo osht tu ardh
a veq ta dia kur do vjen
do t'perballoja dhe qdo sen
........................................................


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Presioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet