Më mbaj mend (për 1 muaj)


Presioni - Burgu S'osht Per Mu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Burgu S'osht Per Mu".
3. Video është e këngës "Burgu S'osht Per Mu", por nuk këndohet nga Presioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Presioni - Burgu S'osht Per Mu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"E Premte"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00(open cell 22-27)
presioni/step out you hear me boy/step the fuck up

raap

yeahhh presioni/Burgu S`osht per mua
dikur kendoja me zemer nga gezimi
e tani prej deshprimi kendoj nga mallengjimi
se vetem kujtim me mbeti ajo liri
tash jam n'vetmi e shpresoj ne mrekulli
pra iki hapit tim se perfundon ne krim
e ky drejtim t'qon n'rrug pa kthim
ku dalje ski ne kok nxehtesi
e as ni qudi nuk t'duket befasi
dikur msohesh vendit i adaptohesh
pershtatesh rrethit krejtsisht ndryshohesh
thon si eshte vendi edhe behet kuvendi
ti njemendi ndryshon persmreni
masnej vazhdon realitetin e pranon
rregullat i vijon se ske qa bon
e per ndryshim provo te mos besh krim kujdes mos bo gabim se ktu ske shpetim

Ref 2X:un du liri nga burgu du me ik se ska sen qe um nal e urrej ket vetmi un du mu liru e sdu mu tranu se burgu sosht per mu

e sikur ne nje enderr ktu jetoj
gjumin si gjum me sy hapun e boj
e mendja m'shkon n'liri t'fluturoj
se tasht mua jeta ne mall me kaloj
e tani vazhdoj ne mur vija me ba
keshtu numrohen ditet se kalendar s`ka
e as shoqni ska sistemi na bashkon
haveri qe i beson tjeter kah e takon
pra largohna prej t'gjithve distancohna ti permisoj munohna gabimet qe i bona
e flet ndergjegjja :ku eshte pergjegjja
tash me tutje vazhdooj me ngutje
ne kok kam vujtje e prej zerav lutje
(nese don liri planit duhesh me kry duhet jasht me ja msy se burgu sosht per ty)

REf 2x:un du liri nga burgu du me ik se ska sen qe um nal e urrej ket vetmi un du mu liru e sdu mu tranu se burgu sosht per mu

njoftimi i par me percjell me shpejtsi
nese don liri planin duhesh me kry
njoftimi i dyt nuk ndalet kursesi
ku është pergjegja
kto zera i vrej por sdi si ti nderprej
t'ju iki mundohem e rrugdalje sgjej
i mbylli vesht e provoj ti injoroj
por vin nga brenda un vet i prodhoj
ti pajtoj u munova plotsisht ndryshova
e di se gabova per at u pendova
pra fajin e pranoj kurr ma vrasje sboj
meshir un kerkoj qe n'liri t'jetoj
pra ky osht ferri i nje krimineli
i percjell nga terri si mos me kan njeri
harruar nga shoqnia nga mbar familja
i nemun prej zotit nga e gjith perendia

REf 2x:un du liri nga burgu du me ik se ska sen qe um nal e urrej ket vetmi un du mu liru e sdu mu tranu se burgu sosht per mu


Ky tekst u dërgua nga Yllka
Më Shumë Këngë Nga Presioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet