Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Goni I Zi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Gono ,Gono,Gono
Turi ne mikrofon tani
Do flasim Pak per Gonin e zi

Sot dua tju them se shum e ka tepruar
Se vertet esht prishur
Esht ber lemsh nga trut
Kete histori dua qe ta tregoj
Tua them tamam
Se me nuk po duroj

Kur erdh nga Italia
Ishte nje cun trendi
Me ato floket perpjet
Nuk na e pelqeu vendi
Por e mora un per dore dhe e cova ne shkoll -
Goni t'keqen turi, ha nje kokerr moll.
Por shejtani u rrit
I shkoi mendja per !@?$
Te gjitha iu afruan ,edhe numrin ja kerkuan
E pelqenin si kallup,se luante futboll
Po kur ai fliste , aman thoshin boll.
Pi dhall cdo mengjes
Kan dal lopet protest
I griu leket n'rulet
Pronari po ben fest
Por ste harroj dhe lloton
Qe kurr nuk e fitoi
Po c'beri ky i ziu qe zoti e mallkoi
Dhe ne dashuri e ka fatin prap te zi - I bie BAM tabelave se, s'e don asnji
Merr ne telefon, me sakt dergon zile
Ku esht Albani thot, ne pune more Bile
REFF!!
Kush na percjell ne kur ikim ne shtepi - gooooniii zii
Kush e prishi tirane tani Goooni zi
Kush esht per sot V.I.P(vi aj pi) - Goooni zi
Kush e ka sot fatin shum te zi Gooooni zi!
[Lajme Flesh]
Ateher te nderuar digjues ne kemi Albanin e Produkt 28.
Alban cmund te me thoni dicka sa i perket fenomenit me te ri ne shoqerin ton i cili mban emrin e Gonit te ziii?
RrrAdddio 28

O njerez an e mban
Qytetar e katundar
Historia e kti te shkretit
esht per te qesh e per te qar
Ky djal qe kur lindi
nuk kerkoi nenen e vet
Fjala par qe tha:
plake nem noj lek per rulet
E shejtani lindi - filloi te fantazonte
Shikonte supermenin
Nga ballkoni fluturonte
Por shyqyr per zotin e kish shpin ne kat te par , maksimumi ndonje kemb ose ndonje krah te vrar
Floket kacurela nuk i lan ndonjeher
Se ka frik nga dueshi
E ka dredh tre - kater her
E na nxehet goni
i bie murit me grusht
Kur ska lek plako ci do dhelpra rrusht
Gon mos u merzit per gjithcka ta boj hallall
Thash vetem te verteten por te lutem ti me fal
Te dua si vella,ndaj lau qethu or cun
Hiqi ato dreq floke se na je bo si majmun
Do iki neper tok , se di se ku te rri
Te zbarrdhem pak qe te hy ne shoqeri
Tani vertet do iki se un shum u merzita
Te flas per gonin e zii
Sdel as nata as dita

REFF!
Kush na percjell .......


Ky tekst u dërgua nga  SilverProdukt 28
Publikimi: 01/12/2007


Produkt 28 - Goni I Zi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Goni I Zi".
3. Video është e këngës "Goni I Zi", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0