Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Qamil Elezi - A Te Kujtohet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/07/2014

2014-07-11T18:14:46+00:00

Këngë e albumit:

"Po Te Pres"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A Te Kujtohet" kënduar nga Qamil Elezi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Agron Berisha - A Te Kujtohet

qe se bashku ne i adhuronim buzet na pershperisnim kurse zemrat na lundronin

REF.:
Une ti dhe melodia era leht na ledhatoj seq na shtohet dashuria edhe sot me mallengjim e kujtoj i prkujtoj a te kujtohet a te kujtohet dashuria

a te kujtohet maji lulekuqe une per ty mbldha a te kujtohet hareja me ty prane saj une kalova a te kujtohen tingujt qe sbashku ne i adhuronim buze na pershperisnim kurse zemrat na kendonin

ref: une ti dhe melodia era leht na ledhatoj seq na shtohet dashuria edhe sot me mallengjim e kujtoj i prkujtoj a te kujtohet a te kujtohet dashuria

Rudolf Stambolla - A Te Kujtohet

Une qesh i mitur ,ti e parritur
Kur per se pari u pame ne
Se kohet shkuan vitet kaluan
Oh sa pranvera kan qel mbi dhe
Oh A’tkujtohet q’me pate pare nje jasemine nje borzilok
Pastaj moj vashe per dashurine me the t’ja nisim nje kenge tok

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dasht qe ne vogli

Oh qe at’here e bardha vere
Mallin qe lindi me fort ma shtoi
Oh ty moj vashe qe kur te pashe
Mbremje agime shpesh te kujtoj
Lulja me ere edhe nje here
Si n’at pranvere si n’afersi
Se aq te dua sa qe per mua
Ne bote lule me ska si ti

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dashur qe ne vogli

Noizy - A Te Kujtohet

For life! The one and only...
for life! Hey!

Ref.:
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr skena mu nda
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr skena mu nda
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa

Mmm s'flasim,
Po menoj per to me një foto tcastit
Do sene mi bojke vec per inati,
Ose do foto mi cojke kur nuk ishte vakti
Yeah yeah yeah bonu gati,
se Per pak jam tu ardh with that big body
Freak in bed but she so classy
Dhe kur zgjohet në mengjes
shoh krejt parajsen
S'kam fjal
Gjuhen siper saj sikur jam kanibal
E vetmja gje qe mthot osht Tlutna mos u nal babe
Oh yeah she love it when i hit from behind
Ku me dit qa osht tu bo tash
A thu ndoshta menon se qa jam tu bo un tash
Por nese shihemi prap
A m'kishe fol nese shihemi prap

Ref.:
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa

You fine girl
por nuk je mo mine girl
e vetmja gjo qe un kam tash
kujtimet tona qe lam pas
A tkujtohet kur thojshe nuk do ndana
Edhe sikur tbohet bashk dielli dhe hana
Edhe sikur tfolin keq un do forcona
Ja ku jemi sot dhe kurr ne nuk degjona
Kom bo gabim e di - ke bo gabime ti,
Kena gabu Te dy se ndoshta skemi dit,
Nuk Po thom ke faj Se tash rendsi nuk ka,
Krejt ata qe na kan inati po Gzohen tu pa,
A mund ta ndrrojm a jo
Tja nisim krejt nga njo
Tkthejm faqen ntjeter an dhe t'harrojm gjithcka
Mfal a bon me tfol
Po mvjen mir qe t'shoh
Mthirrin Noizy dhe po du me t'njoh

Ref.:
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa

gal Go down go down
Sa mka marr malli how u Go down Go down
Uhhh gal go down go down
Jam kurioz how you go down go down
Uu gal Pull up pull up
Sa mka marr mall how u do that do that
Uuu gal pull up pull up
Jam kurioz how you pull up pull up

Ref.:
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
A te kujtohen ndopak
momentet kur ishim bashk
kur thojshe kurr s'kena mu nda
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa
Ja pra ku jemi tash
u bo një koh qe nuk jemi pa

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Qamil Elezi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet