Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel - 24 Pashallare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Njëzet e katër djalo pashallare
Se n'Janinë o more vajtën rane
Se n'Janinë o more vajtën rane

Zaptun Shkodrën djalo Elbasane
Çke Vasilko o more që po kane
Çke Vasilko o more që po kane

Çke Vasilko o mori që po kane
Se ne e kena more o kalane
Se ne e kena more o kalane

Kjo kalaja djalo në breg të gjolit
Karshillik more po na i ban Stambollit
Karshillik more po na i ban Stambollit

Kjo Kalaja djalo n'Tebetena
Shumë Asllanat more i ka mbrenda
Shumë Asllanat more i ka mbrenda

Lum Kalaja djalo kën ka mbrenda
Ali Pashën more me shtat zemra
Ali Pashën more me shtat zemra

Çka Kalaja djalo që po dridhet
Ali Pasha more nuk po lidhet
Ali Pasha more nuk po lidhet.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Qamili I Vogel - 24 Pashallare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "24 Pashallare".
3. Video është e këngës "24 Pashallare", por nuk këndohet nga Qamili I Vogel.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qamili I Vogel:


Komente 0