A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Krah Per Krah

Heroina ime
O moj heroin
Ti je krenaria
Yll gjer ne perendim

Te mora te vogel
Ishe fati im
Urrite me mua
Nuse ne bregdhim

Dallget na perplasen
Dyzin me dyzin
Rame por prap u ngritem
Dot nuk na perpin

Ecim krah per krah
Ne gjithe kete ngrehin
Rrojm se dot nuk vdesim
Yll mbetsh ne agim

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019