Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

La Fonteni

Kush e tha se la Fonteni
Eshte i vetmi ne kete bote
Shkruan prrallza me gomar
Me derrkuc e me zhardhok

Pa shikoni dhine time
Qe eshte me nje bri ne koke
Hipi lart ne maj te ullirit
Kur zbriti u shemb ne toke

S'eshte i vetem la Fonteni
Jam dhe une e s'kemi shok
Kafsheve u japim gjuhe
Bisedojme kok me kok

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet