A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Po Te Pres

Dallandyshe shpirti im
Kthehu prap fluturim
Kthehu prap po te pres
Pa te par nuk do vdes

Kur shqiperia u pervelua
U dogjen trojet e tua
Flaket ta perpin folene
More drockat more dhene

Ike more arratine
Harrove pragun shtepine
Po ben sot e tridhjete vjet
Mbete rrugve ne kurbet

Dallandyshe bisht gershere
Keto troje c'te kan bere
Ishte politik e ndyre
Qe e bene kte menxyr

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019