A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Poezia

Poezia eshte drit
Oksigjen per njerin
Ajo eshte buka e shpirtit
Imunitet, adrenalin

Ajo eshte vere merloti
Eshte si vera me rakin
Sa me mir ta fermentosh
Aq me shum e rrit cilesin

I mbush gotat plot e plot
Pi me miq me shoqerin
Hyn ne c'do qeliz te trupit
Ta rrit gamen kenaqis

Poezia eshte art
Qendron lart mbi profetsin
Ajo prek thelbin e jetes
Eshte prehje, frymezim

Poezin e shkruajn poetet
E skalisin me durim
E bejne vargje e bejne strofa
I japin ze i japin rim

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019