A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Flaket E Ferrit

Katedrales se Parisit
I ran flaket u pervelua
Flaket qiellin mbuluan
E gjith bota u shokua

Ishte pasuri fetare
Ngritur para teteqind vjet
Si u dogj e pse u dogj
Nuk e di as Krishti vet

Katedralja do t'rindertohet
Kulla do t'ngrihet perpjet
Ne dilem eshte siguria
Flak te tjera a do t'ket

Zotat nga maja e Olimpit
Pse nuk dalin mbi planet
T'i shuajn flaket e ferrit
Zjarrin qe po ndezin fet

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019