A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Peshtanaku

Peshtani shok Peshtani
Kodrat veshur me ulli
Plot me dardh me zerdeli
Rrush te bardh
E rrush te zi

Peshtanaku qysh qemot
Sa puntor aq patriot
Neper shekuj ka evoluar
Rreth Likos grusht bashkuar

Liko Vuni prijes i par
Trim tribuni legjendar
Ka te shkruar ne kalendar
Historin per c'do fshatar

Ne c'do shpi ne c'do prag
Kendon fiku peshtanak
Fiku peshtanak i zi
Ne c'do prag ne c'do shtepi

Fiku peshtanak me vija
Rroft Likua rroft Shqiperia
Rrofshin peshtanaket tan
Qe jan trima kapedan

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019