A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 1 Qershorin

1 Qershori

Erdhi 1 Qershori
Ashtu si perhera
Me lule te bukura
Dhurat nga pranvera

Qielli eshte i kalter
Dielli eshte i nxehte
Tej nga horizonti
Fryn era e lehte

Dalin pellumbeshat
Flutrat krahe shkruar
Dalin harabelat
Duke ciceruar

Dalin vogelushat
Me lule ne duar
Veshur me te bardha
Te qeshur te gezuar

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  80

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019