A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Frrakullares

Frrakullare moj aman
Te kam shpirt e te kam xhan
Te kam yll e te kam drit
Te shkelqejne bukurit

Je e urte je manare
Gatuar sheqerk papare
Je e embel buzagas
Lule e njome ne pullas

Bashk punuam are me are
Hapem vija mbollen fare
Lart e posht, posht e perpjet
Plac moj zemer qe spellcet

Si nuk te thash dot dy fjal
Te dua moj rrenje dal
Edhe ti moj moll e ftua
Nuk me the njeher te dua

Frrakullare moj aman
E ben pasha fukaran
Ike ku te hodhi era
Le kto fusha kto riviera

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019