A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Piktori I Vogel

Me laps e me leter
Lule vizatoi
I hedh ne telajo
I kolorizoi

Figurat e natyres
Une i tjetersoi
U jap sy e vesh
Te flasin me goje

Une piktori i vogel
Doren po mesoj
Kur te behem burre
Davincit t'ia kaloj

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019