A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Shtegetimi

Erdhen dallandyshet
Cicerojne te dera
Po na pershendesin
Ashtu si nga hera

U kthyen nga emigrimi
Zockezat bishteprera
Do te ngrene folezat
Nder streza, shtrohera

Nder parqe lulishte
Lokaleve nga riviera
Nen kaltersine e detit
Z'do t'ju duket vera

Kur afron tetori
Ndryshon atmosfera
Zockezat do ikin
Do t'vin kur t'vi pranvera

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019