A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Copeza Simfonie

Lart mbi shkemb ne ato korije
Bilbili kenges ia thot
Merxehin dhite ne ato hije
Perroit Zakes pine uje te ftohte

Pranvera shume e bukur
Pyjet koken lart mbi re
Kopet dalin per kullot
Dielli kuq rrezet mberdhe

Veres vine turtulleshat
Neper shkoza ngrene folet
Nxjerin zockat e i rritin
U japin krah u japin jet

Bariu del breg me breg
Fershellen fyellit i bie
Zogjte e pyllit i mbajne iso
Kendojne copeza simfonie

Ne ato perla kurdo here
Dimri te duket pranvere
Lum ai qe ia di
Mbareshtron tufat me bageti

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019