A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Kumbulla

O moj kumbull, zerdeli
Te gjeta per bukuri
Te rrita te vesh selita
Te mora kur erdhi dita

Ti me pate kemb te mbare
Hodhe dege cove lastare
Te mbolla ne prag ne dere
Dimrin ma bere pranvere

O moj kumbull zerdeli
Te mora nuse per shpi
Te dy bashk un e ti
Rritem nje skuader femij

- poem written by Qani Seferaj


- Submitted by Qani Seferaj -

Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019