A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Lotet

Qaj neno qaj moj bije
Per vajza per djem te ri
Moren rruget pa kufi
Cane dallg cane stuhi

Askush nuk ju doli zot
Si u ndyr keshtu kjo bote
Iken njeriu kot me kot
Rruge pa rruge e rrot me rrot

Djemte tane shkuan e vane
Pragun e shtepin e lane
Kur iken asgje nuk thane
Detit me fuci i rane

Kalojne dite e kalojne nete
Po kalojne 30 vjet
Nenes lotet iu thane
Femit kercure e lane

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019