Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mesuesja

Mesuesja e klases se pare
Ishte vajze e re
Ishte energjike
Plot gas e hare

Kur hyri ne klase
Ishte ore e pare
Hapi pak dritaren
Fryme qe te mare

Shikoj horizontin
Lart qiellin gri
I duhej te integrohej
Te shperbej femij

Vogelushat e vegjel
Filluan zhuzhurisnin
Posi harabelat
Bankat i cukisin

Mesuesja mbylli dritaren
Femijet i qetesoi
Te behej njesh me ta
Ora si mjaftoi

I hodhi nje sy programit
Emocionet i shkarkoi
Hapi abetaren
Dritat i leshoi

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet