A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Libri

Libri eshte drita e dijes
Eshte dritarja ku shikon
Globin se si rrotullohet
Diellin, Henen si ndricon

Pa te do te ishte erresire
S'do te kish vullnet as pasion
Njerezimi do te ecte mbrapsht
Nuk do te kish revolucion

Libri solli internetin
Shkenca majat po vezhgon
Mos gjen thesare ne Henez
Kjo toke ndofta s'na mjafton

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019