Tema: Poezi Për Atdheun

Trojet Tona

Shqiperia eshte e jona
Qe nga Vjosa te Valbona
Nga Saranda ne Tropoje
Shqiperia te na rroje

Trojet tona jane te gjera
Jane te arta jane riviera
Nga Presheva ne Janine
E kam timen Shqiperine

Nga Tetova ne Tivar
Flasin shqip jane shqiptar
Nga Ulqini ne Filat
Shqip flet dhe guri thate

Nga Tirana ne Prishtine
Shqiptaret po vene e vine
Me 28 Nentor
Bashke te gjithe festojne ne Vlore

Kur bashkohet Shqiperia
Do t'lulezojn trojet e mia
Do t'qetesohen fqinjet tane
Dhe vargonjet Evropian

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3