Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Bariu

Dite dimri ne dhjetor
Bie bore bie shi
Bariu me krrab ne dore
Ruan tufat me bageti

Gjithe diten u qendron prane
Naten bashke me to e gdhi
Dridhet, mblidhet e mbeshtillet
Bagetive ne bisht u rri

Siguron qumshtin per vete
Punon per gruan dhe femij
I sherben shoqeris
Qe te gjithe i jane borxhlli

Ne te ftohte e acar
Ruan dele ruan dhi
Me to e ka lidhur jeten
Ja cdo te thote te jesh bari

Prandaj ju o pushtetar
Ju qe nuk e ftohet fron
Hidhni syt nga bariu
Qumshti barkun ua ngron

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0