Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Dhelpra Dhe Zogu

Dhelpra i thosh zogut
Me zen melankolik
Eja ketu te nena
Hic mos ki frik

Qenke shume i bukur
Sy shqiponj simpatik
Une te mbroj nga bufi
Ai eshte i lig

Jo i thoshte zogu
Do shkoj te mamaja
Mbeta ketu te plehu
Krimba te vegjel po haja

Zogu hapi krahet
Iku fluturoi
Dhelpren grabitqare
Jo nuk e degjoi

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet