Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Miza Dhe Gjinkalla

Miza dhe Gjinkalla
Ne rruge u takuan
Te dyja u pershendeten
U puthen u perqafuan

Biseduan me mall
La Fontenin e kujtuan
Folen edhe per Ezopin
Per fabulat qe shume i duan

Eh i thosh gjinkalla
Ksaj bote s'ke ci thua
Atere ti ishe heroin
Parazit me shpallnin mua

Sot me keng e valle
Une jam miliardiere
Ti permbys kazan
Gjen ndonje kothere

Mir e ke moj moter
Ksaj bote s'ke ci thua
Atere te groposte ty
Sot me gropos mua

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet