Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Luani Dhe Lepuri

Lepurushi i vogel
Pyjeve u plak
Hengri vetem bar
Nga goja s'nxori flak

Luani i pyllit
Lepurit i kerkon
Pyjet kush i dogji
Ne spak e denoncon

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet