Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Liria

Liri ka shqiponja
Qe fluturon ne qiell
Ha e pi ne bjeshke
Korr atje ku s'mbjell

Gomari i shkrete
Punon dhe te djele
Liri ka litarin
Shullehet ne diell

Per lirin kane shkruar
Shkrimtar e poet
Liri ketu ne toke
Kurre s'do te kete

Liri do te kete
Kur dielli te agoje
Shqiponjen e gomarin
Drejtesia ti gjykoje njesoj

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0