Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Dhelpra Me Kordele

Dhelper e kuqe me kordele
Goje embel karamele
S'ha me pula si dikur
Ne fshat hedh kanditatur
Zonjeza eshte e moderuar
Kembe kryq me fshatin eshte shtruar
Fshati e do e voton
Per popllin keputet, punon
Kur del flet ne foltore
Nxjer lapsin e fletoren
Cka shkruar dot nuk i lexon
As dhe vet nuk i kupton
Ujku dhembet i kercet
E mbyll gojen me nuk flet
Kur te vin zgjedhjet e tjera
Do te dale si perhera
Do te dale fshat me fshat
Do te korre, do gri sallat
Do te haj ndonje pule
Do te kerkoje vize e vule
Sa here do te kerkoje mandat
Votat do ti mbledhe ne fshat
Dhelper e kuqe me kordele
Goje embel karamele

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet