Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Filozofia E Drejtesise

Filozofia e Drejtesise
Rrenjet i ka te thella shume
Te ura ne thellesi
U hodh me koke ne lum

U mblodhen filozofet
Jo ti epo un
Kur e pan qe se gjeten
U perleshen u zune

Me nentedhjete e shtaten
Katedres kycin i vune
E doni drejtesine
Kerkojeni
Do ta gjeni
Para dymije vitesh
E kerkoi dhe Diogjeni

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0