Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Fabula

Macoku Torrollak

Macoku torrollak
Hynte shpi me shpi
Kuzhin me kuzhin
Hante dhe pinte
U trash u be vandak

Nje dite te korrikut
Mori kraharorin e mikut
E hengri ne hije t'fikut

Kishte bere zullum
Hengri piu aq shume
E kapen ne gjume

Kuzhinierja plak
Se fali aspak
E denoncoi ne spak

Kur u gjykua
Rend u denua
Ne shpi u punesua

- poezi nga Qani Seferaj


- Poezia u dërgua nga Qani Seferaj -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet