Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bukuris

O bukuria qiellore
O yll e o drit
O zemer e perveluar
Qe token e zhurit

Qe kur re ne toke
Askush nuk e di
Je engjell a je djall
Je hyjnesh a pandemi

Mos je xhinde e vertet
Qe bajgos naten ne lem
Mos je re e zeze
Qe nxjerron diell e hene

O moj bukuri qiellore
Kush te solli ktu nder ne
Kur e ngre bishtin pall
Na gropos na fut ne dhe

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0