Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Tema: Poezi Për Shqiperinë Etnike


Bashkimi I Kombit De Jure

Bashkimin e kombit
Shqiptaret de fakto e kane fituar
Per ta fituar dhe de jure
Ne kemb duhet leshuar
Padrejtesit shekullore
Ne vend per t'i cuar

Shqiptaret dhe kosovaret
E hoqen kufijn
Kosovaret vijn ne Tirane
Tiransit ne Prishtine

Edhe viset e tjera
Kurre se harrojne atdhen
Atdheu eshte i tyre
Edhe per filatin e moren

Arbereshet e kalabrise
Nuk e harrojne Skenderben
Diasporiset kudo qe jane
Shqiptare jane dembabadem

Edhe fqinjet tane
Kete e dine mire
Bashkimi i kombit de jure
Do behet o me hir o me pahir

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0