Qani Seferaj Poezi
Qani Seferaj

Mullinj Me Ere

Lul Basha, Sali Berisha
U mberthyen si dy bisha
Posi macja me luan
Shkelen barin, dogjen meran

Po afrojne kater dekada
Sala po qendron ne skene
Po pret qe ti vije dhe Sancua
Hushten larte do ta ngrene

Tashi qe Lulin mberthyen
Do mberthejne dhe Skenderben
Do mberthejne Ameriken
OSB-n dhe BE-n

Nje me kale nje me gomar
Dhe dylqinja pas u vjen
Do te ngrene mullinj me ere
Qe ta lulezojne atdhenDt.23.03.2022

- Poezi nga Qani Seferaj


- U dërgua nga Qani Seferaj -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0