Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qazim Beka - Lec Gradica (Deshmor) Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ikin ditet vjen pranvera
plot bozhure , dallendyshe
mbushet gjith ky vend (mbushet gjith ky vend)
nje tuf lule manushaqe, lot e dhimbje, breng e halle
sjell mbi varrin tend (sjell mbi varrin tend)

Ref:
Zemra jote Lec Gradica rrodhi gjak shqiptarit
bluza jote Lec Gradica bardhë si bore e malit
Dora jote Lec Gradica dora e te parve
qe i sheronte Lec Gradica plaget e luftetareve

Toke e bukur Kosovare
birin e drenices trime
mbane ne gji te saj (mbane ne gji te saj)
Ikin ditet rrjedhin vitet
gjitha trojet gurgullimet
do ta kthejn ne vaj (do ta kthejn ne vaj)

Ref:
Zemra jote Lec Gradica rrodhi gjak shqiptarit
bluza jote Lec Gradica bardhë si bore e malit
Dora jote Lec Gradica dora e te parve
qe i sheronte Lec Gradica plaget e luftetareve

Ikin ditet vjen pranvera
plot bozhure , dallendyshe
mbushet gjith ky vend (mbushet gjith ky vend)
nje tuf lule manushaqe , nana jote dhe femijet
vejn mbi varrin tend (vejn mbi varrin tend)

Ref:
Zemra jote Lec Gradica rrodhi gjak shqiptarit
bluza jote Lec Gradica bardhë si bore e malit
Dora jote Lec Gradica dora e te parve
qe i sheronte Lec Gradica plaget e luftetareve
Dora jote Lec Gradica dora e te parve
qe i sheronte Lec Gradica plaget e luftetareve

Ky tekst u dërgua nga FitorePublikimi: 22/02/2015


Më Shumë Këngë Nga Qazim Beka:


Komente 0


Qazim Beka - Lec Gradica (Deshmor)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lec Gradica (Deshmor)".
3. Video është e këngës "Lec Gradica (Deshmor)", por nuk këndohet nga Qazim Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.