Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qemal Kertusha - Mos Me Qorto Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Mos me qorto, mos me shaj neno
Me mbleseri, je martuar ti
Por me fal, s’e dua kte zakon
Zemra ime dashuron.

Brigadierin pararoje, trimin zemermire
Shpatullgjere, sy shqiponje, djalin xhevahir
Eshte I dashur dhe I zoti, shokun nuk ja gjen
Mos prish gjakun kot se koti, mua me pelqen.

Ah moj neno,ta dish sa me do
Por ti do rrosh dhe do ta kuptosh

Mos u mendo,neno me beko
S’jam me femi,rashe ne dashuri
E kam zgjedhur,vete burrin tim
Qe me prêt me adhurim

Ne shtepine e re plot drite
Me gaz dhe hare
Do lodrojne cilimite
Dhe do qeshim ne

Ti athere e lumtur gjyshe,
Nene o shpirti im
Do mendosh per neve ndryshe
Dhe do ndjesh gezim

Ah moj neno,ta dish sa me do
Por ti do rrosh dhe do ta kuptoshNuk kemi video për këtë këngë.
Qemal Kertusha - Mos Me Qorto
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Me Qorto".
3. Video është e këngës "Mos Me Qorto", por nuk këndohet nga Qemal Kertusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qemal Kertusha:


Komente 0