Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qemal Kertusha - Vallja Laberishte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Sot nuk jam poet dhe gazetar
As druvar i zymte ne ahishte
Jam qejfli i krisur kercimtar
Kercimtar i valles laberishte

Po ne vallen ku s'e kemi hequr
Dhe ne dasma dehur nga rakia
Dhe perpara sulmit tej hendekut
Dehur nga guximi,trimereia

Hej ti valle laberishte,valle
Cili lab s u ndez si prush prej teje
Ti je hequr dhe ne caste dasme
Ti je hequr dhe ne cast beteje.

Thone se Selam Musai me shoke,
Para sulmit mbi telat me gjemba,
Gunen zhveshi dhe beri me koke:
-Djema, hop!-e djemat: hop, ne kembe!

Pa ia moren vallen laberishte,
Pa ia hodhen valles si furtuna.
Vala e valles zjeu ne Drashovice,
Vala telat c'i mbuloi me guna

Hej ti valle laberishte,valle
Cili lab s'u ndez si prush prej teje
Ti je hequr dhe ne caste dasme
Ti je hequr dhe ne cast beteje.

Hej ti valle laberishte,valle
Cili lab s'u ndez si prush prej teje
Ti je hequr dhe ne caste dasme
Ti je hequr dhe ne cast beteje.


Ky tekst u dërgua nga Orj


Nuk kemi video për këtë këngë.
Qemal Kertusha - Vallja Laberishte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vallja Laberishte".
3. Video është e këngës "Vallja Laberishte", por nuk këndohet nga Qemal Kertusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Qemal Kertusha:


Komente 0