Qendresa Vilaku Poezi
Qendresa Vilaku

Pylli Qan Për Sorkadhen

Sorkadhen e zunë në çark një mbrëmje,
Kur ngrihej pas fleteve ylli,
Natën me mall e me dhembje
Sorkadhen e re e kërkonte pylli.

Kur dita niste te feksë
Sa mbyllej syri i yllit,
Rënkonin drurët me vesë
Dhe s'ishte vesë!ishin lotët e pyllit...

- Poezi nga Qendresa Vilaku{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Qendresa Vilaku


Komente 0