Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Queen - Vamp

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vamp".
3. Video është e këngës "Vamp", por nuk këndohet nga Queen.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Queen - Vamp  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00In a long black gown that blows in the wake
Of the shimmering lady who
There's a man to take the enormous lashes
That drift from her eyes a blue
A cigarette butt is always in place
Framing the untouched, timeless face
Of the lady with the eyes
Of the lady with the sighs

When she dances
And it drags there
Feeling classy

She's a vamp burning camp
For the people to stamp on
Age cannot hamper
Drenched in champers

The shaded background in Vienna where she suffered, oh she, oh
So the mocking eyes and the throwaway sighs
Hold smouldering memories too
The graceful gilde as she pass the air
The dancing din of her frozen stare
Oh, the lady with the eyes
Oh, the lady with the sighs

Then she sings
The smoke rings
The darlings

She's a vamp burning camp
For the people to stamp on
Age cannot hamper
Drenched in champers

Legend, myth, and mystery
She comprises of all three
Clouded in her image untouchable

Venturing out always to be
What the mind's eye thinks is she
Shrouded in her vales, it seems unscrutable to such as we

She wove a spell to all who came
With a power of a lady likes to fix a glove of fear
And the eyes are glazed from a thousand wars
All the crystals here are slowly burned
Oh, the lady with the eyes
Oh, the lady with the sighs

She glows as she goes
Baby

She's a

Reach out, touch her, touch her, no
She's a vamp
She's a vamp
She's a vamp
She's a vamp
She's a vamp


Më Shumë Këngë Nga Queen:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet