Live Video

Ramadan Abazi - Dil Moj Zemer  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

12/02/2015

2015-02-12T15:52:44


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dil Moj Zemer" kënduar nga Ramadan Abazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ramadan Abazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vllezrit Susuri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ani cka det boje bjo nona jote
ani kur te sheh oo qe nuk je me shoqe
kur tmi shohish none ti shoqet e mja
kur te kujtohem un ooo t'ju kallet mushknja.

O 20 vjet te nona bjo e rite shtatin
per me shku n'der te huj e me hek dullakin
sot o nat e fudnit cikat ta vun konen
kaje bjo nonen kaje sa t'mujsh nonen.

R. (x1)
Durtë shtëtojn te dera syt jon bushur vaj nuk po i çilet goja oo me te thon udhembar
Dur shtetojn te dera sit jon mbushur vaj nuk po i çilet goja ooo me te thon asnje fjal

O shpejt kaloj nata erdh oj i lumi saba quj sy zezat nona quj me bismillah
se na u mush obori me kere e muzika na u mush me nuse na u mush me qika.

R. (x2)
Kan ardh per me te mar o moj drita e hones bona hallal nones bonja hallal nones.

Ani cka det boje bjo nana jote ani kur te sheh qe nuk je me shoqe
kur t'mi shohesh none ti shoqet e mja kur te kujtohem une t'ju kallet mushknja.Më Shumë Këngë Nga Ramadan Abazi: