Audio

Ramadan Krasniqi (Dani) - Bregut Te Detit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/03/2009

2009-03-18T01:01:00

Këngë e albumit:

"Bukuria E Ulqinit"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bregut Te Detit" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ramadan Krasniqi (Dani) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xhavit Sadiku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vaj ku mbeti, ajo dashni
Që kem pasur, ne të dy
U tretë sikur shkumba e detit
Asgjë n'jetë tash nuk më mbeti

Bregut detit o kur kaloj
Shiqoj barkën dhe vajtoj
Pi raki dhe nuk pushoj
Për atë vajzë që më shkatërrojë
Pi raki dhe nuk pushoj
Për atë vajzë që më shkaterrojë

Kujtoj ditet, që i kaluam
Qaste t'ëmbla që i shijuam
Për atë natë, e lumturi
Që kem pasur unë dhe ti

Sa e gjatë mu duk kjo natë
Gjumë në sy më unë nuk kam
Pres mengjesin që të vijë
Ndoshta te shohe perseri
Pres mengjesin qe te vijë
Ndoshta të shohë përsëriMë Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...