Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ramadan Krasniqi (Dani) - Çapkëne  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/07/2012

2012-07-30T09:20:06

Këngë e albumit:

"Për Ty"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Çapkëne" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Motrat Kryeziu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ka koh’ që më ndjek
Një flok’ kaçurel
Shpesh më paraqitet
Si ferr’ po më ngjitet.
I dukem “e ëmbël
Me buzët si tëmbël
Çapkëne-e bardh’
E ëmbël si dardh’”

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.

Me fjal’ po lavd’rohet
Me pun’ nuk tregohet
Mendon se jam naive
E nuk di për “hile.”
Kush lavd’rohet shum’
Pun’t si ka kërkund’
Me fjalë t’mëdhaja
Nuk bëhet “kalaja.”

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.

Kur i kërkoj kusht
Drejt po zihet ngusht
Dhe e refuzoj:
“Kam koh’ të mendoj”
Un’ jam një bardhoshe
S’rrehem me fjal’ boshe
Nuk jam Hanko Halla
T’besoj në kopalla.

Refren:
Ik,o mor’ i mjeri
Sa s’të zuri sheri,
Kot e ke me mu
S’mundesh me m’mashtru.Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...