Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ramadan Krasniqi (Dani) - Pleqeria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/10/2012

2012-10-15T19:10:54

Këngë e albumit:

"Me Këngët E Zemrës"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pleqeria" kënduar nga Ramadan Krasniqi (Dani).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Baka - Pleqeria

I ziu kur isha djalë
E mbaja festen mënjanë
E mbaja festen mënjanë
Timen e kisha dynjanë

Dynja qënia me gënjeu
Djalërinë ma rrëmbeu
Ma rrëmbeu djalërinë
Lulet e bardha më mbinë

(2 herë)
I ziu kur isha djalë
E mbaja festen mënjanë
E mbaja festen menjanë
Timen e kisha dynjanë

(2 here)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure

(2 here)
Dynja qënia me gënjeu
Djalërinë ma rrëmbeu
Ma rrëmbeu djalërinë
Lulet e bardha më mbinë

(2 herë)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure

(2 herë)
U plaka kënga më mbet
Djalërinë kush ma shet
Kush ma shet djalërinë
Do ti jap gjithë pasurinë

(2 herë)
Pleqëri,pleqëri
Pleqëri vjen me kusure
Kur s'të de-,une s'të de-
Kur s'të desha ,ti më zure

Xeni (Shkelzen Jetishi) - Pleqeria

Kush nisen me bo sevda,
Ne moshen e pleqerise x2
Mjer ate, qe e rren mendja,
T'kutjoje ditet e rinise x2,

Pleqerine askush se do,
Zemra jo nuk e pranonj x2
Te del nje rrudhe, te del nje thinje,
Koha iken, mosha shkon x2

Gjithe njerzimi, le ta dije,
Se sevdaja ska kufi x2,
Une vete, e kam provu,
Si ne rini dhe ne pleqni x2
Më Shumë Këngë Nga Ramadan Krasniqi (Dani):

Më Shumë...