Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rame Lahaj - Rrjedh Në Këngë E Ligjërime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Muzika:

Feim Ibrahimi

Teksti:

Gjokë Beci

Orkestrimi:

Shpëtim Saraçi

Komente

Asnjë Koment

17/02/2019

2019-02-17T08:07:55+00:00Eh i fortë po shndrit ai diell
dhe burimi këngë, lugjeve i përcjell

Eh i fortë po ngroh ky diell
edhe trimat nëpër mend mi sjell,
mi përkëdhel.

Nga ky zë i tokës sime
flasin shekujt me gjëmime,
edhe besa e shqiptarit shkon
brez më brez.

2x
O ku ka si ti, o Shqipëria ime,
Moj fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlartë je me flamur!

Eh i fortë po bien ai tel
e lahuta tingujt mi çon larg,
m'i përcjell.

Eh i forte po bjen ai terr
çlirimtarët nëpër mend mi sjell,
du ti perkdhel.

Nga ky diell i kohës sime
shndrisin shekujt ne agime,
edhe shpata e Kastriotit zjarr
flakeron.

2x
O ku ka si ti, o moj Kosova ime,
Moj shqiponja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlartë je me flamur!

2x
O ku ka si ti, o moj Kosova ime,
Moj fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjërime,
ballëlartë je me flamur!


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet