Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ramiz Jusufi - Ku Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Je Ti".
3. Video është e këngës "Ku Je Ti", por nuk këndohet nga Ramiz Jusufi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ramiz Jusufi - Ku Je Ti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

VFM 2007

Komente

Asnjë Koment

23/04/2007

2007-04-22T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ku Je Ti" kënduar nga Ramiz Jusufi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shpend Latifi - Ku Je Ti

Plagën e dashurisë mund ta shërojë
vetëm ai që e shkakton
sa më shumë që dashuron
aq më shumë atë e kërkon

Jo stë lëndova ty padrejtësisht
të kam dashur unë marrëzisht

Duhemi e s'e dijm o shpirti im
se sa shumë as vet jo ne nuk e dijm

Ref.
Kjo natë një gjurmë të dyve po na len
mbrëmë ishim bashkë e sot ti ku je
duhemi ndonjëherë e nuk e di ku je ti

Një nate që ditën aspak nuk e don
një trëndafil që dyve ma kërkon
pa ty as emer unë jo nuk kam, askush sjam

T'lutem më duaj vetëm pak
nëse do të më duash më gjatë
plagën që në zemër e ke
eja në shpirtin tim e le

Jo, më lëndove ti padrejtësisht
të kam dashur unë marrëzisht

Duhemi e s'e dijm o shpirti im
se sa shumë as vet jo ne nuk e dijm

Burim Berisha - Ku Je Ti

Kjo botë nga ti shum është ndriquar
lum ata që tkan pa dhe tkan ndëgjuar
zemra ime përty shum. ësht
përvëluar kur dot vjen ajo ditë pèr të takuar
emri yt ah zjarre i ka shuar
ku je ti,

ku je tiii më është tharë loti pa tpar kuje tii trëndafili im i bardh
ku je tii syri qan dhe nuk pushon
ku je ti

Më fal salavat kur stë dërgoj nga gjynahet emrin tënd shpesh e harroj
unë e di se ti mua prap më do
shum mèheret një dua për mu ke ba
o Allah ymmetin ma mëshiro ku je ti

Sa her vujtjet tua i kujtoj
uli kokën dhe ngadal nisi mendoj
them me vete o Allah më përmiso
kur ankohem robin tënd tlutem duro n'Ahiret tlutem Zot e shpëto. ku jee tii

O i dërguari i Allahut,
o ëmbëlsia e kësaj bote
A ka diçka më të ëmbël se uji nga dora jote?!
Xhenetin nuk e dua, pa ti puthur këmbët dhe ballin
Ata që ta thonë emrin, pse urrejnë nuk u'a di hallin?!

Hysen Trubareva - Ku Je Ti

edhe pse devijohem ne ket jet
nese 4 an te botes nuk muj ty me t gjet
hallall boma ne se nese nuk takohemi prap
dije se per ty kam nder te kerkoj cdo hap
jeten me mashtrime un e jetova
isha me nje enderr e tash u zgjova
por ky pendim erdh me vones
e di se nuk ka shanc ska mbet nai pik shpres

REF.:
ku je ti eja te lutem perqafom
merr nje dhimbje ti je i vetmi njeri qe i besoj me mgushllu
ksaj zemre po i mungon
pa ty jeta nuk me duhet krejt po m'shkon

une ty te denova
denimi dyfish mu kthy
spo kam me lot me jan tha kto sy x2

edhe pse e imja ti sdo te qen
nese me tjeter martohesh
emrin tim femijes ia len
nuk dita me ty mir me u sjell
ndoshta fati isht mashtrus
qe gabova qe kam ngel

me mu shum vujte
su gzove nji nat
ndoshta me diken tjeter do t jesh rahat
nuk pata zemer me mundoj interesi
s mendova per askend por vec per veti

REF.:
ku je ti eja te lutem perqafom
merr nje dhimbje ti je i vetmi njeri qe i besoj me mgushllu
ksaj zemre po i mungon
pa ty jeta nuk me duhet krejt po m'shkon

une ty te denova
denimi dyfish mu kthy
spo kam me lot me jan thar kto sy

Më shumë këngë me këtë titull:
Komente mbi këtë këngë