Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Rap J - Mos Shko  (Feat. Hit Maker)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Pakës Dritë"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Hit Maker

25/05/2013

2013-05-25T10:37:04+00:00I

Ndjenjat e mija hala spo ndryshojn
hapat i qes e se di ka m'qojn
u bo ni koh e shkun do dit qe s'tkom pa
une jom me ty ti me mu a je hala
n'enderr me mu je ti afer meje
zgjohem n'mengjes e sjom un ngat teje
ftyra em zbehet por jo dhe kujtimi
m'shiko ne sy e vrehet pikllimi
koha kalon e hala plaget mbesin
pse sjeni bashk mu hala pom vesin
aj po trillon kthehu tash sa sa voon
koha kalon e dikur mbet pa kerkon
goja mi qit do fjal e ka shtir
ni pytje zemres a m'thot lamtumir
e di qe jo tok e qiell mu bashku
un smuj me thon per ty po as ti per muuu

reff 2X
mos shkooo ti mos shkoooo
se zemraaa te dooo

II

Smuj me thon lamtumir tash heshtjen du me vra
ditet po kalojn a tka mar malli mem pa
per me ta shpreh dashurin pe la anash krenarin
pi pres ato dit e bardha kur te un ty do te bijn
pe du rastin e dyt gjith ka vend per permirsim
e denoj veten tlutem mfal per qdo gabim
spo muj me kthy kohen nashta fatin see ndryshon
po as me ec para pa ty smuj a pom kupton
jom i etun per ty aq sa syni per drit
tash ne munges rendsin shum jom tuj ta dit
nashta ky o ligj i jetes kur i kem sju dijna vleren
personav te zemres pa dashje ju mshelim deren
e tani po largohen se zhgenjehen n'qdo veprim
kur mbet vet kaj me lot ose kesh me pikllim
Se qdo gabim i joti dikujt diku i ka lon plag
qe kurr se meritoj faqja saj me lot mu lag

reff 2X
mos shkooo ti mos shkoooo
se zemraaa te dooo

III

Dhe kur tkom ofendu ato un si kom mendu
spo muj me kuptu arsyen pse ti ke shku
sa shum je largu a do t'shoh najher athu
met dal para syve dhe met thon veq ty te du
nashta jom shum von se ti je me tjeter kon
nashta ki harru bile qe ekziston
dikur ky djal qe veq t'boni me vujt
vet me dy durt t'lash n'dortjeterkujt
e tash me vones shum po ta ndi mungesen
je kon ana jem e mire qe ma plotson at pjesen
tem pa probleme t'premtojsha kom mi lon t'kqijat
m'thojshe bon muzik po lej rrugen e alltiat
se perendon nje dit dhe shkon n'rrug pa kthim
une nuk po du fmija jon mu rrit jetim
sot i lash kejt t'kqijat m'ka mbet veq qikjo muzik
t'lutna kthehu te un e ksaj here mos mem ik.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet