A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rapboy - Fama


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/12/2017

2017-12-06T19:00:02


It's a long time that we try finding the lyrics to "Fama" sung by Rapboy.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Rapboy attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Mihrije Braha & Plator Abazi - Fama

Platori
oh sa bukur kur dhezesh edhe kur te dhez nje kang e re
oh sa bukur me bo pare e me bo do kerre e renome
edhe kur te dojn fort e duartrokasin fort
edhe kur te duket edhe kur te duket vetja ZOT

Mihrije 2x
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir e une vet ec pak ma qet loja me fam nuk osht sen i leht
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir s'osht eq me nejt por eshte edhe me dit me rujt

po thot nana e rrezikshme fama

Platori
oh sa bukur kur nuk ka ma kur nuk ka ma sene t'bajatshme t'vjetra
oh sa bukur me ba femna me do silikona e palestra e me do klikime e kishe ki parime hem hatera hem fansa gjen...po e vlen

Mihrije 3x
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir e une vet ec pak ma qet loja me fam nuk osht sen i leht
oh sa e mire o sa sa e mire oh sa e mire o sa sa e fshtir s'osht eq me nejt por eshte edhe me dit me rujt

po thot nana e rrezikshme fama

Erblina Bejta - Fama

Te gjith femijet te ardhmen enderojn te behen
te famshem deshirojn un te ardhmen time keshtu e mendoj do jem nje
yll kudo qe shkoj /do jem nje yll kudo qe shkoj

Edhe ne gjum un kur bi e shoh veten VIP nuk
e di se qfar po ndodh gjithe keta njerz me rethojn me
fotografojn

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

Ku te fshihem ku te gjej vend paparazzi't dojn mem qmend
kur kaloj ne tepih te kuq te gjith ma bejn mpuq mpuq
fansat do vijn te dera ime qe te marin ca nenshkrime te gjith
bejn foto me radh sepse jam nje Little Star

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

ref: fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat
fama esht tash hija ime esht pasqyr e kenges sime
andej kendej neper festa fare nuk me duhen ftesat

Produkt 28 & Rovena Dilo - Fama

(Style...Produkti...Rovena...Sshhhhhh....)

Rap 1:Nga hici tek fama
Arrin ne te qindat e sekondes
Hapi syte,mbylli syte.
Ky eshte I pari e ska te dyte.
U krijua artisti I rradhes,
Parametrat ne rregull.
Skena po e pret krahe hapur,
Dikush leket ka hedhur.
Eshte e thjeshte te jesh maskot,
Cimcakiz I flak kushton,
Manekin ne nje vitrine,
sa shume shkojne e sa shume vijne
Por nuk dine qe duhen krahe
kur uragani eshte perballe
Atehere fama kthehet drame
e keqe,ti je ne hall.
Nje shishe Ghin,
ty te kthehet Shpetim,
Kokaina shoqe e mire,
Star I zhdukur ne erresire.
S’ka me ngjyra,bardh e zi,
S’ka me shpirt nuk je me ti.
Je nje kukull e rradhes
thjesht nuk quhesh me njeri.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Rap 2:Une di nje gje,
Qe s’di asgje.
Por ketu te gjithe I dine te gjitha,
Sot kirurgu ben cudira,
Silikoni te ben Diva,
Nuk jam Superman.
Por nuk bej as kompromis,
Se rrezohem, behem pis,
Por prap di t’ia rinis.
Sepse dua,di cfare dua
Nuk jam thjesht fasade e kalbur,
Mbrapa ketij Make-up-it
Fshihet nje fytyre e plakur.
Ne nje shpirt shkretetire
S’mund te lindin ide,
Dje s’ishe sot je
Mos u lodh se prap nuk je
Ndaj buzeqesh, HAHA
E vetmja gje qe di te besh,
Je produkt I deshtuar,
S’duhet kohe per ta kuptuar,
Se nga 0 ne 0.
S’ke shume pune per te bere.
Lere skenen,lere famen.
Shih mbrapa cfare ke lene.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Bridge:Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.
Dhe te tjera dite do vijne,
Do te zgjohesh me mire,
Do te jesh me I lire,
Do te kete nje motiv,
Ti do shohesh perseri.
Do te kete nje diell qe te ngroh,
Do te kete nje qiell.
Do fluturosh dhe ti.

Ref:Te duhen krahe qe te fluturosh me lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te kesh ti
Shpirt te jesh ti
Qe te kesh nje jete dhe ti.

Te duhen krahe qe te fluturosh shume lart,
Te duhen sy qe te shohesh pak me larg,
Te duhet force te jesh ti
Shpirt te kesh ti
Qe te jesh ti nje njeri.

Lufto erresiren,
Cdo sekonde e ka nje vlere.
Lufto cdo dite ti,
Mund te jete e fundit here.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018