Rea Rrahmani Poezi
Rea Rrahmani

Tema: Poezi Për Nënën


Nënë Ty Të Dua

Nënë ty të dua,
Ti je gjëja më
Me vlerë për mua.

Nënë ti je thesar i
çmuar,
Dhe hënë e pashuar.

Kujdesi yt nuk harrohet,
Në zemrën time ai do
Të kujtohet.

Desha të të falendërojë,
Se ti je gjëja që unë
E dëshirojë.

Vlera jote nuk ka diskutim,
Ti je engjëlli im,
Që më bën fantazim.

- Poezi nga Rea Rrahmani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0