Rea Rrahmani Poezi
Rea Rrahmani

Tema: Ese Për Dimrin


Pushimet Dimërore

Unë pushimet i kalova shumë mirë.Por gjatë këtyre ditëve po e ndjeja mungesën e shkollës.Edhe pse kënaqesha në pushime mua më merrte malli për shkollën.Nuk kaloi asnjë ditë që të mos lexoja libra.Kur erdhi Viti i Ri unë e festova bashkë me familjen.Zemra ime ishte mbuluar me borë sepse kishte ditë që nuk e kisha parë shkollën.Kur erdhi data 12 Janar unë u lumturova shumë sepse kjo ishte dita e fundit e pushimit dimëror.E di që disa njerëz e duan pushimin por unë e dua shkollën sepse aty është mësuesja dhe shoqëria ime dy gjëra që kanë vlerë për mua.Gjysmëvjetori i dytë i klasës së tretë filloi bashkë me gëzimin e zemrës sime.Pushimet,janë të mira,por shkolla është edhe më e mirë sepse aty merr dituri.Prandaj duhet t’ia dimë vlerën shkollës.

- Ese nga Rea Rrahmani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0