Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Mos Prit Deri Neser Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18

Si po iken keshtu
pa me thene asnji fjale
koh me vone per ete çast
une e di do ndjesh mall.

Neser lind dite e re
diçka te enderrt ne sy do t'gjesh
Qe qetesine do ta shprishe
dhe vete faj ti do te ndjesh

(refren)
Po pse deri neser
ti te mbash merine e kote
Me fal zemra ime
po e pret ta thuash sot
-------- (2 here)

(perseritet nga fillimi)

Mos prit deri neser
Mos prit deri neser
Mos prit deri neserAkordet:

D Bm
Si po iken kështu
Em A
pa më thën asnjë fjal
D Bm
koh më von për ktë çast
Em A
un e di do ndjesh mall.

Bm F#m
Nesër lind dit e re
G D Bm
diçka t’ ëndërrt në sy do t'gjesh
F#m
Që qetsin do ta shprishe
G A
dhe vet faj ti do të ndjesh

(refren)
D Bm
Po pse deri neser
Em A
ti të mbash merin e kot’
D Bm
Me fal zemra ime
Em A
po e pret ta thuash sot

-------- (2 here)

(perseritet nga fillimi)

D Bm Em , A
Mos prit deri neser
D Bm Em , A
Mos prit deri neser
D Bm Em , A . D
Mos prit deri neser

Redon Makashi - Mos Prit Deri Neser
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Prit Deri Neser".
3. Video është e këngës "Mos Prit Deri Neser", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0