Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Vjeshta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41

Kjo vjeshtë e heshtur gjethet lehtë i hidhte,
era i shtynte dal' nga dalë,
ngadalë mbi floktë e tu ato binin,
për ata flok' kisha aq mall.
U bë një kohë e gjatë kur ti ke shkuar,
në k'të qytet më s'të kam parë,
jam ndjerë shumë vetëm më beso e dashur,
ndaj s'dua kurrë të të humbas.
Lërmë të të shoh, lërmë të të prek,
lërmë të të puth, trupin tënd të ndiej,
shumë të kam kërkuar,
zemra kishte mall
sot krejt rastësisht
n'vjeshtë u pamë.
Ashtu ngadalë ti ecje,
ecje pa më folur,
e di që zemrën ta kam vrarë,
herë të kam lodhur,
ti je lodhur shumë me mua,
sa herë rënkonte shpirti i saj.
Pastaj ti ngrite sytë dhe më shikoje,
më erdhi fryma jote pranë,
s'e di se 'ndjeva në ato momente
kur pashë që lotët ty të ranë.
Lërmë të të shoh, lërmë të të prek,
lërmë të të puth, trupin tënd të ndiej.
Mbaje n'mend k'të nate,
zemra ime tha,
k'të kujtim të bukur
vjeshta la.


Ky tekst u dërgua nga P!nk

Redon Makashi - Vjeshta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vjeshta".
3. Video është e këngës "Vjeshta", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0