Official Video

Redrum - Rregullat  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/03/2019

2019-03-26T10:12:04

Teksti & Produksioni:

Redrum
Intro:
The rules of life
Life really is simple
Life is simple if you know the game
If you know the rules of the game

Verse:
Rregulli i par, jo cdo gje qe shkelqen esht ar
Shkelqimi m’ka verbu dhe ne shpirt un jam vrar
Me degjo, nga pamja mos u mashtro
Njerzve lexoi shpirtin dhe pastaj i vlereso

Rregulli dy, mos beso asnje kurv qe te sheh ne sy
Duaje veten se askujt si behet von per ty
Ki kujdes, syt e njerzve kurr mos i beso
Akoma edhe syt genjejn chico

Rregulli i tret, puno si skllav qe t’jetosh si mbret
Do te jesh vet, do te duhet te sakrifikosh ne jet
Qendro i fort,
kapiteni i mir duket ne det te trazuar
dhe jo ne det te qet

Rregulli i katert, familja mbi gjithcka
Je me fat nese ke Vlla,Moter,Nen edhe Baba
Dikush ka fatin e keq te rritet pa ata
Prandaj per gjera materialiste mos u qa

Rregulli pes, mos guxo shokin t’presesh n’bes
Cdo te keqe qe ben nje dit para do e gjesh
Mbaj pak afer dhe beji syt kater
Se shumica jan aktor dhe luajn teater

Rregulli i gjasht flet per paret
Bota rreth tyre sillet, jeta jote nga ato varet
Por mos lejo paret te t’kthejn ne lakmitar
Lakmia ka me t’shti me bo mashtrim
Dhe t’jesh lakmitar esht mallkim

Rregulli i shtat ka te bej per drogen
Ska rrugdalje nese ne ate loj fut koken
Kom pa njerez nga ajo t’konsumohen cdo dit
Sa hap e mbyll syt ngelesh pa asnje mik

Rregulli i tet, kujdes cfar flet, fjala si plumb vret
Fjalet e renda as koha ska mi tret
E di se ke me gjith men, kur inati te rremben
Gjuha kocka ska por kockat ti then

Rregulli i nent, ti je mjeshtri i fatit tend
Mendo dy her, cdo levizje e bej me mend
Prandaj nese jeta jote behet bardh e zi
Meso t’vendosesh ne te ato ngjyra qe do ti

Rregulli i dhjet dhe me shum rendesi
Askuj mos i trego dashuri
Te tregosh dashuri do te thot te shfaqesh dobesi
Dashuria mund te te vrasi
Kte gje me mir nga un askush se di


Ky tekst u dërgua nga RedrumKartolina (1)

U krijua nga Esmeralda 2019-03-26 17:33:00
Njerzve lexoi shpirtin
dhe pastaj i vlereso 

Krijo Një Kartolinë

STORY